Wycieczka Borneo, Jawa i Celebes w cenie 11 641 zł!!

Dodane: Wtorek, 15 Wrzesień, 2020  14:16
  • Kategoria: Usługi / Usługi rekreacyjne i turystyczne
  • Cena: 11 641 zł

Opis oferty:

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady . Wylot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) do Denpasar.
Dzień 2

Przylot do Denpasar, czas na odpoczynek po podróży. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu na Bali.
Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Semarang, gdzie obejrzymy dzielnicę zwaną „Małą Holandią” z zachowanymi śladami XVIII- i XIX-wiecznej architektury kolonialnej, m.in. okrągły kościół Geraja Blenduk oraz dawną siedzibę Holenderskiej Kompanii Kolejowej Indii Wschodnich - Lawang Sewu. Kolacja i nocleg w hotelu w Semarang. (Przelot wewnętrzny)
Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Pangkalanbun na Borneo. Przejazd do Kumai, skąd ruszymy w rejs tradycyjnymi łodziami przez Park Narodowy Puting Tanjung chroniący dziewicze lasy Borneo wraz z ich rdzennymi mieszkańcami (liczne gatunki naczelnych, ptaków oraz gadów). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w ekologicznej lodgy na terenie Parku - proste, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. (Przelot wewnętrzny)
Dzień 5

Po śniadaniu całodniowa wycieczka łodzią po rzece Sekonyer meandrującej wśród gęstych lasów deszczowych. Podczas rejsu, przy odrobinie szczęścia, będziemy mogli obserwować życie zwierząt zamieszkujących tutejsze lasy takich jak makaki, nosacze sundajskie czy dzioborożce. Odwiedzimy również ośrodek zajmujący się opieką i rehabilitacją orangutanów (Pondok Tanguy lub Camp Leakey), gdzie (w miarę możliwości) będzie można je zobaczyć podczas pory karmienia. Lunch. Powrót do lodgy na nocleg, kolacja.
Dzień 6

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Pangkalanbun i przelot do Semarang. Następnie przejazd na zwiedzanie Borobudur, jednej z największych i najlepiej zachowanych świątyń buddyjskich na świecie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pochodząca z przełomu VII i VIII w n.e. świątynia była religijnym centrum buddyzmu na Jawie, a rangą jest porównywana z Angkor Wat w Kambodży, czy Bagan w Birmie. W miarę możliwości w drodze na nocleg do Yogyakarty zobaczymy jeszcze mniejszą świątynię Mendut. Lunch. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu nocleg. (Trasa ok. 150 km)
Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka rikszami (zwanymi tu „becak”) do imponującego pałacu sułtanów Yogyakarty. Następnie udamy się do centrum srebrnego rękodzieła w Kotagede i warsztatów produkujących batiki i wyroby ze skóry. Po lunchu udamy się do Prambanan, największego i najbardziej imponującego kompleksu świątyń hinduistycznych w Indonezji. Składa się on z ponad 50 świątyń, z których największa, Loro Jongrang jest pokryta płaskorzeźbą przedstawiającą epizody z Ramayany. Późnym popołudniem powrót do Yogyakarty na nocleg. Dla chętnych wieczorem wyjazd na przedstawienie oparte o Ramayanę, tradycyjny epos sanskrycki (za dopłatą ok. 45 USD). (Trasa ok. 40 km)
Dzień 8

Po śniadaniu transfer na dworzec kolejowy. Stąd udamy się pociągiem do Mojokerto, a dalej autokarem do wioski Tosari. Po drodze zjemy lunch oraz zatrzymamy się w porcie Pasuruan, gdzie zobaczyć można tradycyjne indonezyjskie okręty żaglowe typu phinisi. Zakwaterowanie w Bromo Cottage lub w Malangu. Uwaga: przyjazd do hotelu bardzo późnym wieczorem. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 9

Nad ranem wyruszamy jeepami na wschód słońca na górę Penanjakan (2770 m n.p.m.), skąd przy sprzyjających warunkach atmosferycznych rozciąga się doskonały widok na wlkan Bromo i okolicę (należy zabrać ciepłą odzież). Następnie przejdziemy równinę wokół krateru, zwaną Morzem Piasku i wejdziemy po 245 schodkach do samej krawędzi krateru wulkanu Bromo. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Następnie przejazd do Surabaya, jednego z największych miast Indonezji. Po drodze lunch. Następnie transfer na lotnisko i przelot do stolicy Południowego Celebes - Makasar. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 140 km)
Dzień 10

Śniadanie w hotelu, a potem wyjazd w kierunku Toraja. Po drodze postój w Pare Pare, gdzie przewidziany jest lunch, a potem dalsza podróż w głąb lądu i gór. Kolejny przystanek przewidziany jest w Puncak Lakawang, ze względu na spektakularną panoramę krajobrazu. Późnym popołudniem przyjazd do Toraja. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Toraja. (Trasa ok. 330 km)
Dzień 11

Śniadanie w hotelu, a potem całodzienna eksploracja okolicznych wzgórz. W programie wizyta w Lemo, miejscu gdzie znajdują się tzw. „wiszące groby”, czyli komory grobowe wyrzeźbione w skale. Następnie przejazd do Londa, kolejnego miejsca ceremonialnego pochówku zmarłych. Zobaczymy także grobowce dziecięce. Dużą różnorodność grobów znajdziemy też w wiosce Kete Kesu. Miejsce to słynie również z tradycyjnej zabudowy, gdzie pośród pól ryżowych znajdują się domy z wymyślnymi dachami. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 12

Śniadanie w hotelu, a następnie kolejny pełny dzień zwiedzania okolic Toraja. Przejazd do Pallawa, wsi na niewielkim wzgórzu, z zabudową w charakterystycznym stylu tongkonan (domy, stodoły i spichlerze). Kolejne miejsca na trasie zwiedzania to Marante - tradycyjna wioska, z kolejnymi przykładami lokalnej zabudowy. Przejedziemy również nad jezioro Tilanga. W trakcie zwiedzania obiad serwowany w lokalnej restauracji. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 100 km)
Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Makasar. Po drodze obiad w Pare Pare. Następnie transfer na lotnisko w Makasar i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do wybranego hotelu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Przelot wewnętrzny)
Dzień 14-15

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek nad morzem. Możliwość skorzystania z wycieczki lokalnej po wyspie (płatne dodatkowo).
Dzień 16

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem czarterowym do Polski (rejs non stop). Aktualne rozkłady na stronie R.pl/rozklady

Terminy i ceny

10.06 - 25.06.2018 - 16 dni / 11 641 zł / za os.
24.06 - 09.07.2018 - 16 dni / 11 941 zł / za os.
08.07 - 23.07.2018 - 16 dni / 12 555 zł / za os.
22.07 - 06.08.2018 - 16 dni / 12 555 zł / za os.
05.08 - 20.08.2018 - 16 dni / 12 492 zł / za os.
19.08 - 03.09.2018 - 16 dni / 12 492 zł / za os.
02.09 - 17.09.2018 - 16 dni / 12 492 zł / za os.
16.09 - 01.10.2018 - 16 dni / 12 354 zł / za os.
30.09 - 15.10.2018 - 16 dni / 12 170 zł / za os.
14.10 - 29.10.2018 - 16 dni / 11 941 zł / za os.

Więcej informacji w Biurze Podróży "Geotour",
pod numerem telefonu: 323 - pokaż numer telefonu - lub 500 - pokaż numer telefonu -
e-mailem: @
internetowo: www.geotour.com.pl
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Chorzów
Odpowiada szybko
Na Lento.pl od 28 wrz 2012
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia Wyślij email znajomemu