Klejnoty Zatoki Perskiej

Dodane: Środa, 03 Czerwiec, 2020  16:30
  • Kategoria: Usługi / Usługi rekreacyjne i turystyczne

Opis oferty:

Doha – perła Kataru • Katar - orientalny souq Waqif i nowoczesna sylwetka West Bay • Doha - stadiony piłkarskie 2022 r. i Muzeum Sztuki Islamskiej • Pałace sułtana Omanu • Nizwa – dawna stolica Omanu • Maskat - Meczet sułtana Qaboosa• Słynne forty Omanu w Bahli i Nakhal • Dubaj - najdroższe budowle świata – Burdż Chalifa •Abu Zabi – stolica Emiratów oraz największy i najpiękniejszy meczet • pomarańczowe pustynie i luksusowe oazy • opcjonalnie tydzień wypoczynku w Emiratach Arabskich


Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 lub 3 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot z Polski. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Emiratów Arabskich. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Dubaju lub okolicy (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu – dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Abu Zabi, stolicy ZEA. Zobaczymy imponujący meczet Szejka Zayeda – najważniejszą atrakcję miasta. Następnie udamy się do centrum. Zatrzymamy się na zdjęcia w punkcie widokowym na najbardziej luksusowy hotel świata - Emirates Palace oraz pałac Prezydenta ZEA, a następnie odwiedzimy Qasr Al Hosn - muzeum w którym można poznać sposób życia dawnych mieszkańców Abu Zabi, z czasów przed petrodolarowym boomem. Zobaczymy jak w ciągu jednego pokolenia biedna rybacka wioska przemieniła się w jedną z najpiękniejszych metropolii świata. Dalej przejedziemy promenadą Corniche w stronę portu. Odwiedzimy także położony we wschodniej części wyspy rynek z daktylami. Kolejno znajdziemy się na Wyspie Szczęścia - Saadiyat Island, w której krajobrazie wyróżnia się kopuła muzeum Luwr Abu Dhabi. Następnie powrót do hotelu w Dubaju (lub okolicy), obiadokolacja; nocleg. (Trasa ok. 300 km) Uwaga: w tym dniu istnieje możliwość skorzystania za dodatkową opłatą (ok. 95 USD) z wizyty w parku rozrywki Ferrari World. Dla korzystających z tej opcji dojazd taksówką (dodatkowo płatny) do Ferrari World, po wizycie w meczecie Szejka Zayeda (korzystający z tej opcji nie biorą udziału w dalszym zwiedzaniu miasta); powrót do hotelu z grupą. Powrót do Dubaju, obiadokolacja (dla chętnych) i nocleg. (Trasa ok. 340 km)

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie nowych części Dubaju, które zaczniemy od wizyty w największym centrum handlowym świata – Dubai Mall, gdzie przespacerujemy obok jego głównych atrakcji: akwarium, lodowiska o rozmiarach olimpijskich oraz fantastycznych wodospadów ze skoczkami. Wjedziemy na taras widokowy najwyższego budynku świata - Burdż Chalify, skąd będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Następnie przejedziemy na popularną dubajską plażę położoną w sąsiedztwie jednego z najbardziej luksusowych hoteli świata – Burj Al Arab, aby podziwiać jego ciekawy kształt nawiązujący do żagla tradycyjnej arabskiej łodzi dhow. Będzie to okazja do pamiątkowych zdjęć w plażowej scenerii Zatoki Perskiej. Odwiedzimy również kompleks Madinat Jumeirah, nazywany często dubajską Wenecją przyciągający turystów targiem stylizowanym na tradycyjny arabski souq oraz widokiem hotelu Burj Al Arab z nieco innej perspektywy. Kolejno przejedziemy przez słynną, pierwszą sztucznie usypaną u wybrzeży Dubaju wyspę w kształcie palmy daktylowej – Palm Jumeirah – gdzie znajdują się apartamentowce, wille z dostępem do prywatnych plaż a także ekskluzywne hotele. Wśród nich hotel Atlantis, który w swoich wnętrzach kryje nie tylko luksusowe pokoje i apartamenty ale też akwarium Lost Chambers, w którym będziemy podziwiać ponad sześćdziesiąt tysięcy morskich stworzeń. Wizytę na Palmie Jumeirah zakończymy powrotem na stały ląd kolejką MonoRail, z której okien podziwiać możemy zabudowę wyspy. Następnie przejedziemy do dzielnicy drapaczy chmur – Dubai Mariny, gdzie dla chętnych proponujemy rejs jachtem kanałami pomiędzy najwyższymi apartamentowcami świata (dodatkowo płatny 30 USD). Odwiedzimy także położone w pobliżu centrum handlowe Mall of the Emirates, w którym zobaczymy pierwszy na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski. Następnie udamy się w dwugodzinną podróż do wschodniej części Emiratu – miejscowości Al Ain, po dojeździe krótkie zwiedzanie Al Ain – najbardziej zielonego miasta w Emiratach, gdzie odwiedzimy Muzeum-Pałac Szejka Zayeda – pierwszego prezydenta kraju oraz odwiedzimy przyległą do niego plantacje palm daktylowych – oazę Al Ain. Zakwaterowanie, obiadokolacja (dla chętnych) i nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w stronę granicy z Omanem. Po dokonaniu formalności paszportowo-celnych przejedziemy do stolicy Omanu. Po drodze zatrzymamy się na zdjęcia przy jednym z największych omańskich fortów, Bahla, którego długość murów liczy sobie 12 km, a następnie odwiedzimy Nizwę – miasto, które w przeszłości pełniło funkcję stolicy kraju i do dziś szczyci się pięknymi zabytkami. Zobaczymy miejski bazar, na którym można kupić lokalne rękodzieło, tekstylia i wyroby biżuteryjne. Czas wolny na bazarze. Zwiedzimy także jeden z największych w Omanie fortów, z którego wieży dokładnie widać, że miasto jest położone w olbrzymiej oazie palm daktylowych. Przejazd do Muscatu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja (dla chętnych) i nocleg. (Trasa ok. 300)

Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przepięknymi dzielnicami miasta do Wielkiego Meczetu Sułtana Qabusa – centrum religijnego i jednego z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim obiektów architektury islamu (przy wejściu do meczetu obowiązuje skromny strój, nakrycie głowy oraz długie spodnie i zakryte ramiona). Sfotografujemy także słynną Operę Królewską, najlepszą tego typu instytucję w regionie. Następnie przeniesiemy się do jednej z najładniejszych dzielnic Maskatu – Muttrah, przejdziemy tam promenadą, przy której zlokalizowane są największe butiki i markowe sklepy, po czym udamy się na lokalny souk, obfitujący w rozmaite produkty od warzyw, owoców i przypraw po skóry, biżuterię, perfumy i dywany. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Starym Mieście – po drodze obejrzymy z zewnątrz portugalskie forty Jalali i Mirani, podejdziemy też pod Pałac Sułtana Qasr Al-Alam. Następnie odwiedzimy słynne muzeum Bait Al-Zubair ze zbiorami przedstawiającymi kulturę i dziedzictwo Omanu. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Dohy. Odprawa paszportowo-celna, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja (dla chętnych) i nocleg w okolicy Dohy. (Trasa ok. 100 km + przelot)

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Państwa Katar, Dohy - udamy się do Muzeum Sztuki Islamu znajdującego się przy bulwarze Corniche. Muzeum prezentuje sztukę inspirowaną Islamem oraz dokonania naukowe z różnych części świata znaku półksiężyca. Następnie przejazd Promenadą, zwaną Corniche, z widokiem na zatokę oraz West Bay. Po drodze miniemy symbol miasta - Pomnik Perły oraz urzędy emira. W dzielnicy West Bay przejedziemy obok nowych ikon Dohy - wysokościowca Tornado i Doha Tower. Dojedziemy do Katary, w której przespacerujemy się obok wież gołębich, licznych galerii i sal wystawienniczych do położonego nad brzegiem Zatoki Amfiteatru. Przejdziemy do największego i najważniejszego w Katarze meczetu al-Wahab (zwiedzanie z zewnątrz), mijając po drodze słynne korty tenisowe, na których rozgrywany jest turniej Qatar Total Open. Przejedziemy do dzielnicy Aspire, w której będziemy mieli czas na obiad (dodatkowo płatny) w centrum handlowym Villagio. W pobliżu Villagio znajduje się charakterystyczny wieżowiec The Torch oraz budowany na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 r. Khalifa International Stadium i tor wyścigów konnych, czy rozległy Aspire Park. Po południu przejazd do starego centrum miasta, na souk Waqif i zwiedzanie: kwartał sokolniczy, stajnie koni arabów, wąskie przejścia pełne sklepów z przyprawami i słodyczami, zamek Kut oraz główna ulica souku z licznymi sklepami i kawiarniami. Obiadokolacja (dla chętnych) i nocleg do hotelu w okolicy Dohy. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu transfer na lotnisko i przelot do Muscat. Po odprawie paszportowo-celnej wyruszymy w drogę powrotną do Emiratów wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego. W trakcie jazdy zboczymy nieco z głównej drogi, żeby zobaczyć jeden z najpiękniejszych w Omanie fortów – Nakhal. Położona w dolinie pełnej plantacji palm daktylowych budowla zdaje się wyrastać ze stromej skały, co w bliskim otoczeniu gór Al-Akhdar robi niezwykłe wrażenie. Następnie po drodze zatrzymamy się w miasteczku Sohar, z którym – jak zapewniają Omańczycy – ścisłe związki miał Sindbad-Żeglarz. Dojazd do granicy omańsko – emirackiej. Po dokonaniu formalności granicznych dojazd do hotelu okolicy Dubaju. Zakwaterowanie, nocleg. Obiadokolacja (dla chętnych). (Trasa ok. 430 km + przelot)

Dzień 8
Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Polski. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o tygodniowy pobyt w hotelach w Emiratach Arabskich. Opisy hoteli w sekcji „Wypoczynek ZEA” i w systemie rezerwacyjnym.

CENY I TERMINY:

06.11 - 13.11.2018
Promocja: 24%
Katowice
8 dni / 6 738 zł / za os.
15 dni / 7 689 zł / za os.

20.11 - 27.11.2018
Promocja: 25%
Warszawa
8 dni / 6 536 zł / za os.
15 dni / 7 479 zł / za os.

15.01 - 22.01.2019
Promocja: 24%
Warszawa
8 dni / 6 589 zł / za os.
15 dni / 7 589 zł / za os.

29.01 - 05.02.2019
Promocja: 24%
Katowice
8 dni / 6 580 zł / za os.
15 dni / 7 526 zł / za os.

12.02 - 19.02.2019
Promocja: 25%
Katowice
8 dni / 6 647 zł / za os.
15 dni / 7 587 zł / za os.

26.02 - 05.03.2019
Promocja: 24%
Katowice
8 dni / 6 531 zł / za os.
15 dni / 7 531 zł / za os.

12.03 - 19.03.2019
Promocja: 24%
Katowice
8 dni / 6 369 zł / za os.
15 dni / 7 294 zł / za os.

26.03 - 02.04.2019
Promocja: 24%
Katowice
8 dni / 6 239 zł / za os.
15 dni / 7 159 zł / za os.

09.04 - 16.04.2019
Promocja: 25%
Katowice
8 dni / 5 978 zł / za os.
15 dni / 6 894 zł / za os.

23.04 - 30.04.2019
Promocja: 25%
Katowice
8 dni / 6 275 zł / za os.
15 dni / 8 398 zł / za os.

30.04 - 07.05.2019
Promocja: 25%
Katowice
8 dni / 6 460 zł / za os.

Po więcej szczegółów proszę dzwonić na podany numer.
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Chorzów
Geotour
Na Lento.pl od 09 lut 2017
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń