Indie i Nepal - Geotour

Dodane: Niedziela, 05 Lipiec, 2020  12:33
  • Kategoria: Wakacje i turystyka
  • Cena: 6 918 zł

Opis oferty:

Kosmopolityczne New Delhi • Varanasi i święta rzeka Ganges • Jaipur – różowe miasto i wjazd do Fortu Amber na słoniach • Mathura i świątynia boga Kryszny • Taj Mahal – niesamowite mauzoleum • Katmandu i Dach Świata • panorama Himalajów w Dhulikhel • jeep safari w Parku Narodowym Chitwan

DZIEŃ 1:
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

DZIEŃ 2:
Przylot do New Delhi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i śniadanie. Następnie zwiedzanie starej części Delhi: z zewnątrz zobaczymy monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Shahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid, a z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Udamy się też pod India Gate (słynną bramę Indii) oraz Raj Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Po południu odwiedzimy świątynię Iskcon, czyli towarzystwa Krishny, która wyróżnia się ciekawą formą architektoniczna oraz niezwykłą atmosferą wnętrza. Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 40 km).

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do grobowca Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Następnie przejedziemy do największej gurudwary w mieście – świątyni Bangla Sahib. Ta wspaniała zwieńczona złotą kopułą świątynia jest najważniejszym w stolicy miejscem sikhijskiego kultu, tętni życiem od wschodu do zachodu słońca. Następnie udamy się na Connaught Place – miejsce rozpoznawane na mapie Delhi jako centrum finansowe a także restauracyjne i handlowe. Lunch. Przejazd na dworzec kolejowy i całonocny przejazd pociągiem do Varanasi (w tym dniu nie ma obiadokolacji; trasa ok. 40 km).

DZIEŃ 4:
Przyjazd we wczesnych godzinach porannych do Varanasi – świętego miasta hinduizmu, którego historia sięga 3 tys. lat wstecz. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i śniadanie. Następnie zobaczymy zabytkowe świątynie buddyjskie i ruiny miasta Sarnath (miejsca wygłoszenia przez Buddę pierwszego kazania) oraz przejedziemy do Dasaśwamedg Ghat na rejs łodziami po świętej rzece Ganges by z tej perspektywy obserwować wieczorną ceremonię Aarti organizowaną na zakończenie każdego dnia polegającą na ułożeniu boginki Ganga do snu. Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 50 km).

DZIEŃ 5:
Wczesne śniadanie (możliwe w formie pakietów), wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Varanasi. Przelot do stolicy Rajasthanu – Jaipuru, zwanego „różowym miastem”. Następnie przejazd do fortu Amber (wjazd do fortu na słoniach), zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów i kamieni szlachetnych. Po południu zwiedzanie Pałacu Miejskiego – siedziby Maharadży oraz wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów – wizytówki miasta. Przejazd do hotelu w Jaipurze, zakwaterowanie i obiadokolacja. (Trasa ok. 880 km).

DZIEŃ 6
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Agry. Po drodze zobaczymy wioskę Abhaneri, a w niej zaskakujący swoimi rozmiarami i kształtem zbiornik na wodę deszczową. Zobaczymy też Fatehpur Sikri, opuszczone miasto Wielkich Mogołów, wielki meczet oraz Bulund Darwaza – Bramę Wolności, zbudowane przez cesarza Akbara. Po południu zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Shahjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Wieczorem możliwość uczestniczenia w wycieczce lokalnej do teatru w Agrze (płatna dodatkowo). Przejazd do hotelu w Agrze, zakwaterowanie i obiadokolacja. (Trasa ok. 260 km).

DZIEŃ 7:
Śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze – największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. A następnie przejazd w kierunku Delhi. Po drodze zatrzymamy się w mitologicznym mieście Mathura by podziwiać świątynię boga Kryszny oraz w Vrindavan – mieście wdów. Przyjazd do hotelu w Delhi, zakwaterowanie i obiadokolacja. (Trasa ok. 250 km).

DZIEŃ 8:
Śniadanie w formie pakietów podróżnych, wczesne wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w New Delhi i przelot do Katmandu. Zwiedzanie stolicy Nepalu rozpoczniemy od przepięknie położonej na wzgórzu stupy Swayambhunath, z której rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. Przyjazd do hotelu w Katmandu, zakwaterowanie i obiadokolacja. (Trasa ok. 30 km).

DZIEŃ 9:
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan (najlepsze miejsce na safari w Nepalu). W miarę możliwości czasowych spacer do punktu widokowego nad rzekę, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Lunch i kolacja (tradycyjne dania nepalskie) oraz nocleg w lodgy. (Trasa ok. 160 km).

DZIEŃ 10:
Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzony na aktywnym wypoczynku wśród zieleni Parku Narodowego Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: jeep safari: spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. Za dodatkową opłatą i w miarę możliwości czasowych ok. godzinna przejażdżka na słoniu. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys. km2 żyją gatunki tj.: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Lunch, kolacja (z pokazem tańca Tharu) i nocleg w lodgy. (Trasa ok. 50 km).

DZIEŃ 11:
Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą w kierunku stolicy Nepalu - Katmandu. Wieczorem kolacja w newarskiej restauracji, urozmaicona pokazem lokalnych tańców i muzyką na żywo. (Trasa ok. 160 km).

DZIEŃ 12:
Po śniadaniu przejazd do Bhaktapur, najstarszego miasta Doliny, gdzie zobaczymy Durbar Square (Plac Królewski), Złotą Bramę w Pałacu Królewskim i Plac Nyatapola. Następnie przejazd do Dhulikhel – miejscowości malowniczo położonej wśród gór. To typowo newarskiego miasto, które jest jednym najciekawszych punktów widokowych na Himalaje. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w ok. Dhulikhel (trasa ok. 30km). Możliwość realizacji wycieczki lokalnej – lot nad Himalajami (płatna dodatkowo).

DZIEŃ 13:
Po śniadaniu przejazd do jednego ze znanych miejsc pielgrzymkowych w Nepalu – stupy Namobuddha i klasztoru Thrangu Tashi - centrum buddyzmu tybetańskiego w Nepalu. Następnie 8,5 km lekkiego trekkingu. Zejdziemy pieszo do XII-wiecznej wioski Panauti (jednej z najstarszych w Nepalu), gdzie będzie można obserwować życie jej mieszkańców. W tym dniu zobaczymy również newarskie miasto Patan, zwane także Lalitpur, czyli Miasto Piękna. Za dodatkową opłatą możliwość realizacji wycieczki lokalnej na Chandragiri Hills – wjazd kolejką linową na wysokość ok. 2500 m n.p.m., gdzie przy dobrej widoczności można cieszyć się panoramą himalajskich szczytów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 30 km).

DZIEŃ 14:
Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Doliny Katmandu: największy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, stupa Bouddhnath – jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego. Następnie zwiedzanie Durbar Square w Katmandu, na którym podziwiać będziemy niezliczoną ilość świątyń w różnych stylach architektonicznych oraz bogato zdobiony pałac Żywej Boginki Kumari – sprawującej opiekę nad całym miastem. Lunch. W tym dniu nie ma obiadokolacji. Następnie transfer na lotnisko w Katmandu i przelot samolotem rejsowym do Warszawy, z przesiadką.

DZIEŃ 15:
Przylot do Warszawy.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Biuro Podróży Geotour
tel. 500 - pokaż numer telefonu - lub 322 - pokaż numer telefonu -
http://www.superwakacje.com.pl/
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Chorzów
Odpowiada szybko
Na Lento.pl od 28 wrz 2012
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń