Geotour wycieczka Wzgórza walecznych serc - Szkocja

Dodane: Wtorek, 01 Wrzesień, 2020  11:18
  • Kategoria: Wakacje i turystyka / Wycieczki turystyczne
  • Cena: 3 590 zł

Opis oferty:

W programie: Glasgow - największa metropolia na północy wyspy • Edynburg - stolica królestwa ze słynnym zamkiem na skale • region Pitlochry - kraina wybornej whisky • Nessie - potwór z Loch Ness, który rozsławił Szkocję • Wyspa Skye i Eilean Donan Castle - najbardziej malowniczy zamek królestwa • Glencoe, czyli „Dolina Łez” - filmowe scenerie i krwawa historia

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Szkocji (z przesiadką w jednym z europejskich portów). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Glasgow, największego szkockiego miasta, zbudowanego w czasie wiktoriańskiej prosperity, obecnie centrum nowoczesnej architektury i sztuki - m.in. katedra św. Mungo, Merchant City i George Square - reprezentacyjny plac miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem. Wyjazd z Glasgow w kierunku zachodnim - po drodze krótki postój nad jeziorem Loch Lomond. Przejazd przez dolinę Glencoe - nazwa w języku gaelickim to „Dolina Łez” i jest to jedna z najpiękniejszych szkockich dolin. „Dolina łez” to również miejsce rzezi z 1692 r., kiedy to żołnierze angielskiego króla Wilhelma III zamordowali mieszkańców wioski Glencoe, należących w większości do klanu MacDonaldów. Następnie transfer do miasta Fort William, nad którym góruje najwyższy szczyt Szkocji i całej Wielkiej Brytanii - Ben Nevis (1344 m n.p.m). Krótki spacer po miasteczku. Wizyta w Glenfinnan, niewielkiej miejscowości znanej głównie z widowiskowego wiaduktu, z którego rozciąga się spektakularna panorama doliny Glen Finnan oraz jeziora Shiel. Piękną scenerię lokalnych krajobrazów pokazano m.in. w filmach o Harrym Potterze. Nocleg w okolicach Fort Wiliam – Glenfinnan. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 3

Po śniadaniu przejazd w kierunku Mallaig. Przeprawa promowa z Mallaig do Armadale na wyspie Skye - często spowitej przez mgły i smaganej wiatrami, co dodaje tajemniczości jej niezwykłym skalistym brzegom. Przejazd do wnętrza wyspy i podziwianie krajobrazów na punktach widokowych. Powrót z wyspy przez most Skye Bridge. Kolejnym punktem programu będzie zamek Eilean Donan - należący do jednego ze szkockich klanów Macrae, położony na niewielkiej wysepce połączonej groblą ze stałym lądem jest wierną rekonstrukcją zamku zniszczonego w XVIII w. i wizytówką Szkocji. Przejazd wzdłuż tajemniczego jeziora Loch Ness, którego najsłynniejszym mieszkańcem (ale i z bardzo rzadko widywanym) jest legendarny potwór, pieszczotliwie nazywany Nessie. Wizyta w Loch Ness Center będącym multimedialną prezentacją m.in. historii regionu i legend z nim związanych. Zwiedzanie zamku Urquhart - położonego nad brzegiem Loch Ness, który niegdyś strzegł szlaku handlowego na jeziorze. Przejazd do hotelu w okolicach Inverness, Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 220 km).
Dzień 4

Po śniadaniu przejazd przez góry Grampian w kierunku Pitlochry. Po drodze odwiedzimy średniowieczny zamek Blair w Atholl - rezydencję szkockich książąt i hrabiów, której obecny właściciel posiada jedyną prywatną armię w Europie. Do zamku należą również ogrody i zwierzyniec. Ponieważ Szkocja słynie z wybornej whisky single malt nie możemy pominąć jednej z lokalnych destylarni - podczas wizyty poznamy tajniki tradycyjnej sztuki destylacji oraz skosztujemy jęczmiennej „wody życia”.Następnie wizyta w Pitlochry - krótki spacer po urokliwym miasteczku. Po drodze zwiedzanie średniowiecznej, pięknie położonej katedry w Dunkeld. Zakwaterowanie, nocleg w hotelu w okolicach Stirling. (Trasa ok. 230 km).
Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Stirling - miasta zbudowanego wokół leżącego na wulkanicznej skale zamku Stirling Castle, będącego świadkiem wielu wspaniałych i dramatycznych wydarzeń z historii Szkocji, to właśnie tu koronowano niespełna roczną Marię Stuart na królową Szkotów. Zwiedzanie zamku. Następnie przejazd do St. Andrews – miasta na wschodnim wybrzeżu, które jest siedzibą najstarszego szkockiego uniwersytetu. Zwiedzanie zamku i ruin katedry. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Edynburgha. Wieczorem dla chętnych (za dodatkowa opłatą) wizyta w jednym z pubów. (Trasa ok. 160 km).
Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, będącego stolicą Szkocji od XV w, którego średniowieczne Stare Miasto i georgiańskie Nowe Miasto zostały włączone na listę dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście: Royal Mile (główna ulica starego miasta) łącząca pałac Hollyroodhouse (oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów w Szkocji) z zamkiem Edinburgh Castle (insygnia królewskie i Kamień Przeznaczenia), katedra St. Giles, ulice Cowgate i Grassmarket, George Street i Princess Street, imponujące budynki Register House oraz Royal Bank of Scotland. Po południu transfer na lotnisko.Wylot do Polski (z przesiadką w jednym z europejskich portów).
Uwagi do programu

- Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Ważne

Atrakcje pokazane na mapie oraz Street View służą jedynie celom poglądowym i nie zawsze będą zwiedzane w formie w jakiej prezentuje je Google. Wstępy przewidziane są wyłącznie do tych atrakcji, przy których jednoznacznie odnotowano to w katalogowym programie imprezy.

Ceny i daty pobytu:

Maj 2017
01.05 - 06.05.2017 (6 dni)
3 590 zł / os.

22.05 - 27.05.2017 (6 dni)
3 640 zł / os.

Czerwiec 2017
12.06 - 17.06.2017 (6 dni)
3 790 zł / os.

26.06 - 01.07.2017 (6 dni)
3 790 zł / os.

Lipiec 2017
10.07 - 15.07.2017 (6 dni)
3 939 zł / os.

31.07 - 05.08.2017 (6 dni)
3 939 zł / os.

Sierpień 2017
28.08 - 02.09.2017 (6 dni)
3 837 zł / os.

W przypadku rezerwacji prosimy dzwonić na podany numer.
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Chorzów
Geotour
Na Lento.pl od 09 lut 2017
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia Wyślij email znajomemu