Antyle - rafy koralowe, palmy kokosowe

Dodane: Środa, 03 Czerwiec, 2020  16:29
  • Kategoria: Usługi / Usługi rekreacyjne i turystyczne

Opis oferty:

• piękna Martynika zwana "wyspą kwiatów" • spotkanie z wulkanem Soufriere i największe na Karaibach akwarium na Gwadelupie • piękne karaibskie plaże na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych • zakupowy raj na St. Maarten • Dominika - Zielona Wyspa Karaibów • "San Escoba" czyli St. Kitts & Nevis • słynne Stocznie Nelsona na wyspie Antigua

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy na Martynikę (lot z przesiadką). Przylot na Martynikę. Po przylocie odprawa paszportowo-celna. Transfer do hotelu **/*** (transfery mogą odbywać się turami w zależności od wielkości grupy). Czas wolny na odpoczynek i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Dla chętnych jeśli czas na to pozwoli (fakultatywnie, za dodatkową opłatą) wycieczka po okolicy. Martynika nazywana jest przez lokalną ludność „Wyspą Kwiatów” - ma 80 km długości i ok. 35 km szerokości. Uznawana jest za jedną z najpiękniejszych wysp w rejonie Karaibów, głównie ze względu na egzotyczne ogrody, wilgotne lasy tropikalne, górujący nad wyspą wulkan Mount Pelee, plantacje trzciny i bananów oraz białe i czarne plaże. Nie brak tu malowniczych zakątków, portów rybackich, luksusowych hoteli i klimatycznych restauracyjek. Wyspa stanowi również dziedzictwo rdzennej ludności Karaibów, afrykańskich niewolników i francuskich kolonizatorów, czego efektem jest bogata kultura kreolska, różnorodna kuchnia, destylarnie rumu… oraz nadzwyczajna uroda jej mieszkanek. Warto zobaczyć stolicę wyspy Fort de France pełną zabytków, m.in.: Biblioteka Schoelchera, bezgłowy pomnik Józefiny oraz pełny smaków tropikalnych owoców, Targ Kreolski. Warto zajrzeć również do Ogrodów Balata, gdzie można obejrzeć ok. 3000 okazów przepięknych tropikalnych roślin (nie tylko z poziomu 0, ale i z zawieszonych pomiędzy drzewami linowych mostów kilkanaście metrów nad ziemią!). Ogród nieustannie nawiedzają piękne kolibry – będzie to okazja by poznać najmniejsze ptaki świata. Amatorów rumu zaprasza jedna z najstarszych destylarni - Depaz - położona u stóp wulkanu Mount Pelee. Produkty tej destylarni zdobywają nagrody na międzynarodowych konkursach. Warto udać się również do miasteczka St. Pierre na północno -zachodnim wybrzeżu wyspy, które na początku XX w. zostało w ciągu 1 minuty całkowicie zniszczone przez wulkan. Ok. 23:00 statek wypływa z portu Fort de France w rejs w kierunku Ponte - a - Pitre na Gwadelupie. (nocny rejs).

Dzień 3
Ok. 08:00 statek przypływa do portu Point-a-Pitre na Gwadelupie, zamorskim terytorium Francji. Jest jedną z 8 wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego w archipelagu Małych Antyli. Gwedelupa składa się z 2 wysp o kształcie skrzydeł wielkiego motyla połączonych mostem nad „Słoną Rzeką”. Zachodnia to Basse Terre z wulkanicznymi wzniesieniami pokrytymi lasami równikowymi oraz z aktywnym wulkanem Soufriere. Wschodnia wyspa to Grande Terre będąca przeciwieństwem Basse - wapienny płaskowyż z szerokimi plażami i rafami koralowymi. Tu właśnie ulokowany jest port Pointe a Pitre z tętniącymi życiem targowiskami, starym miastem La Darse, skwerem Place de la Victorie otoczonym kolonialnymi domami oraz katedrą św. Piotra i Pawła, zwaną „żelazną”, o wyszukanej konstrukcji. Można tu także przyjrzeć się egzotycznym gatunkom ryb, zaroślom mangrowym a nawet rekinom pływającym nad przezroczystym tunelem w największym na Karibach Aquarium de la Guadeloupe. Na uwage zasługuje również wyjątkowy karaibski cmentarz w miejscowości Morne-à-L’Eau, który słynie swoją szachownicową – czarno-białą urodą w całym świecie.Jednak Gwadelupa przyciąga najbardziej białymi piaszczystymi plażami, m.in. plaża St. Anna, na których relaks jest czystą przyjemnością. Zachęcamy do zwiedzania wyspy podczas wycieczki fakultatywnej (dodatkowo płatna). Wieczorem ok. godz.19:00 statek wypływa w kierunku Road Town na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (nocny rejs).

Dzień 4
Ok. 10:00 statek przypływa do portu Road Town na wyspie Tortola na terenie Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Stanowią one północną część archipelagu Wysp Dziewiczych. Są one jednym z najlepszych rajów podatkowych na świecie. Wyspy zostały odkryte w 1493 r. przez Krzysztofa Kolumba. Od 1666 r. niepodzielnie panują tu Brytyjczycy. Od 1866 r. wyspy są oficjalnie kolonią brytyjską, a od 1967 r. posiadają wewnętrzną autonomię .Wyspy szczególnie kuszą pięknymi białymi plażami, turkusową wodą i piekną roslinnościa. Są idelane dla miłośników żeglarstwa i sportów wodnych. Zachęcamy do odwiedzenia J. R. O’Neal Botanical Gardens - ogrodu botanicznego w centrum stolicy Road Town, w którym oglądać można tropikalną roślinność Karaibów. Ok. 19:00 statek wypływa z portu w kierunku wyspy St. Maarten (nocny rejs).

Dzień 5
Ok. 08:00 statek przypływa do portu Philipsburg, głównego miasta wyspy St.Maarten. Ta maleńka karaibska wyspa (pow. ok. 96 km2) jest podzielona na dwie części - holenderską i francuską, każda z nich o odmiennym charakterze. Philipsburg po stronie holenderskiej jest położony na wąskim piaszczystym przesmyku, otoczonym z każdej strony wodami zatok: Grand Bay i Great Salt Pond. To zakupowy raj, pełen sklepów i butików usytuowanych wzdłuż brukowanych uliczek i wąskich alejek. Plaże Great Bay Beach i Little Bat Beach zachwycają amatorów nurkowania. Polecamy wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne), m.in.: wizytę na farmie motyli, wycieczkę kajakiem na lagunę gdzie zobaczyć można wiele gatunków egzotycznych ptaków m. in. pelikany, czaple i siewki. Ok. godz. 19:00 statek wypływa z Philipsburga w kierunku wyspy Dominiki (nocny rejs).


Dzień 6
Ok. 09:00 statek przypływa do Dominiki – Zielonej Wyspy Karaibów, znanej ze swojej bujnej przyrody i górzystej powierzchni. Wyspa została odkryta przez K. Kolumba w niedzielę (łac. Dominica = niedziela), stąd jej nazwa. Największą atrakcją wyspy są źródła mineralne oraz górskie jezioro Boiling Lake, gdzie woda jest ogrzewana przez podziemne gazy. Niezwykłą atrakcją wyspy jest przejażdżka kolejką linową pośród koron drzew lasu tropikalnego (za dodatkową opłatą). Podczas tej wycieczki możemy podziwiać liczne egzotyczne gatunki ptaków, szczególnie papug, zamieszkujących korony drzew. Warto skosztować również piwa Kubali, które zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie urządzanym przez belgijskich browarników. Kolejnym ciekawym punktem na wyspie jest Dolina Spustoszenia – w jej wnętrzu ukryte są gorące źródła siarczanowe, małe błotne wulkany a także gejzery i inne osobliwości natury. W powietrzu czuć zapach siarki a nad powierzchnią unoszą się obłoki pary, tworząc nieziemski klimat tego miejsca. Po południu ok. godz. 19:00 statek wypływa z portu w kierunku wysp St. Kitts & Nevis(nocny rejs).

Dzień 7
Ok. 09:00 statek przypływa do portu Basseterre na wyspie St. Kitts, znanej również pod nazwą St. Christopher nadaną wyspie przez jej odkrywcę K. Kolumba. Najwyższym jej wzniesieniem jest wulkan Mount Liamuiga (1156 m n.p.m.). W wilgotnym klimacie góry są porośnięte lasem równikowym, a ich podnóża plantacjami trzciny cukrowej i palmami kokosowymi. Z południowej części wyspy wysuwa się w morze półwysep ze słonym jeziorem, a u wybrzeży St. Kitts rozciągają się rafy koralowe. W pobliżu tętniącego życiem Basseterre z jego skwerami, mariną i kramikami, znajdują się najlepsze plaże na wyspie. Zachęcamy od odwiedzin skansenu i wytwórni Caribelle Batik w okolicy Basseterre, w której techniką batiku fantazyjnie farbuje się tkaniny oraz Fortecy na Wzgórzu Brimstone (Park Narodowy i strefa UNESCO). Ta XVIII-wieczna twierdza, która odgrywała kluczową rolę w czasie francusko-brytyjskich walk o dominację nad wyspą. Jest to jednocześnie punkt widokowy z piękną panoramą wyspy. Wieczorem ok. godz. 19:00 statek wypływa z portu w kierunku Antigua i Barbuda (nocny rejs).

Dzień 8
Ok. 08:00, statek dopływa do St. John's na Antigua, największej z wysp państwa Antigua i Barbuda, która ma ok. 281 km2. Wyspy odkrył w 1493 roku Krzysztof Kolumb a w 1632 r. skolonizowali Brytyjczycy, którzy sprowadzili niewolników z Afryki do pracy na plantacjach trzciny cukrowej, a których potomkowie stanowią dziś większość mieszkańców wysp. Wyspy są uosobieniem beztroskiego odpoczynku, czemu sprzyjają wyjątkowo piękne plaże z białym lub różowym piaskiem otoczone palmami kokosowymi, których jest tu podobno tyle ile dni w roku. Wspaniałe rafy koralowe ukryte w lazurowych wodach zachęcają do podwodnych wypraw. Będąc na wyspie warto odwiedzić niezwykły Most Diabła i poznać jego tajemnice oraz wzgórza Shirley Hights skąd rozpościera się majestatyczny widok na Atlantyk i na English Harbour – zatokę w której znajdują się gregoriańskie Stocznie Nelsona. Na uwagę zasługują również plantacje ananasów czarnych – przez wielu uważane za najsmaczniejsze na Karaibach! Proponujemy zwiedzanie wyspy w ramach wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne). Ok. godz. 18:00, statek wypływa w rejs w kierunku Martyniki.(nocny rejs).

Dzień 9
Ok. godz. 08:00 statek wpływa do portu Fort de France na Martynice. Wykwaterowanie z kabin i czas wolny. Wylot samolotu do Polski (możliwe przesiadki).

Dzień 10
Przylot do Warszawy na lotnisko Warszawa-Okęcie.


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do Fort de France na Martynice, opłaty lotniskowe, opłaty portowe, zakwaterowanie: razem 7 rozpoczętych dób hotelowych na statku Preziosa ****armatora MSC w wybranych (opłaconych) typach kabin z całodziennym wyżywieniem (w opcji full board, 1 rozpoczęta doba hotelowa na Martynice w hotelu **/*** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko na Martynice, opiekę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe.

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy (ok. 80 EUR/os.) - płatne obligatoryjnie na miejscu, wycieczek fakultatywnych oferowanych przed i podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych.

Terminy i ceny

28.12 - 05.01.2019
Warszawa - wylot
Śniadania + full board
9 dni / 10 093 zł / za os.


11.01 - 19.01.2019
Warszawa - wylot
Śniadania + full board
9 dni / 7 052 zł / za os.


25.01 - 02.02.2019
Warszawa - wylot
Śniadania + full board
9 dni / 7 155 zł / za os

W przypadku uzyskania więcej szczegółów oraz rezerwacji prosimy dzwonić pod podany numer.
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Chorzów
Geotour
Na Lento.pl od 09 lut 2017
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń